Sony Ericsson Xperia Neo - vybavení a funkce telefonu

Opět Tě vítám na svých webových stránkách, nyní však v sekci, kde uvedu různé vybavení a nesčetné funkce mobilního telefonu Sony Ericsson Xperia Neo (mě). Uvedení, jak se patří. Pokud budeš mít přeci jen nějaký dotaz, neváhej se ozvat na fórum, někdo Ti určitě pomůže nebo poradí.

Facebook v Xperii Neo = výtečná kombinace

xperia Neo Jsi-li příznivcem sociálních sítí, pak věř, že Tě Sony Ericsson Xperia Neo velmi potěší. Není totiž nic lepšího, když můžeš zobrazovat, sledovat nebo přidávat označení „To se mi líbí“ ke skladbám a fotografiím přímo z přehrávače hudby nebo fotogalerie v telefonu. Dokonce můžeš už „olajkovat“ i písničku rovnou z FM Rádia, kterým disponuji. Naopak, díky aplikaci nazvanou Hudba a videa se můžeš podívat, která videa a písně označili Tvoji přátelé jako oblíbená a kvalitní. Synchronizace s Facebookem v Sony Ericsson Xperia Neo funguje naprosto báječně, přesvědč se sám. Podpora Wi-Fi a Bluetooth je samozřejmostí. Dokonce si z mobilu můžeš udělat hot-spot.

Reality displej s technologií Mobile Bravia Engine

xperia Neo Na rozdíl od mého bratra Sony Ericssonu Xperia Arc disponuji příjemnější úhlopříčkou displeje, a to 3,7‘‘ o rozlišení poněkud atypickým – FWGA 480 x 854. Dále je můj displej TFT LCD, dotykový (nečekaně), kapacitní, s multi-touch technologií (kterou využiješ kupříkladu při hraní her, pohrávání si s obrázky či přibližování internetových stránek). Technologii Sony Mobile Bravia, kterou disponuji, můžeš spatřit i u televizorů Sony. Nejedná se však o nic jiného, než o software, který zlepšuje viditelnost obrázků a videí v galerii. Dá se dokonce i vypnout, takže pokud budeš chtít pozorovat Tvé fotky a videa v horším barevném podání, umožním Ti to. Můj typ displeje je o poznání lepší než klasické předcházející typy displejů, kupříkladu pozorovací úhly, jas, čitelnost na slunci, podání barev (včetně jejich sytosti) a pozorovací úhly jsou viditelně lepší, na špičkovou technologii typu SuperAMOLED (popř. Plus), kterou můžeš najít třeba u mobilního telefonu Samsung Galaxy S2, však prozatím nestačím.

Skype, Google Talk aneb parádní pohodová videokonverzace

xperia Neo Jak už tomu v dnešní době bývá, mobilní telefon nedisponuje pouze fotoaparátem na zadní straně přístroje, nýbrž můžeš najít ještě jeden čelní fotoaparát na přední straně (pro případné autoportréty). Avšak díky podporované službě Google Talk nebo samozřejmé možnosti stáhnutí programu Skype díky Android Marketu můžeš v telefonu provádět a navazovat videohovory. Povídej si s přáteli tváří v tvář, vyjádři své emoce naplno!

Drž prst na obrazovce a piš tak neuvěřitelně rychle

xperia Neo Bliká Ti postranní dioda, značící příchozí zprávu? Potřebuješ rychle odepsat, ale čas Tě tlačí? Žádný problém, využij funkci zvanou Gesture. Poté už mrskej požadovaná slova k vytvoření rychlé SMS zprávy. Ptáš se jak? Napiš první písmeno slova a pak jen přetáhni prst na písmena další, aniž bys ho musel zvedat z displeje. Pokud si tuto techniku osvojíš, budeš schopný/á napsat SMSku o rychlosti až 40 slov za minutu. Nenech už nikdy nikoho čekat a odpovídej rychlostí blesku. Technologie Gesture je velmi podobná technologii SWYPE, kterou můžeš najít třeba u telefonu Samsung Galaxy Mini.

Android 2.3.3 Gingerbread s nadstavbou Timescape

xperia Neo Android je v současné době velice oblíbeným operačním systémem, nabízejícím spoustu zajímavých možností nastavení a přizpůsobení si telefonu přesně podle sebe. Díky 1 GHz procesoru, který mi běhá uvnitř a dostatečné paměti RAM o velikosti 512 MB je ovládání mobilního telefonu Sony Ericsson Xperia Neo příjemnou a zábavnou záležitostí, kterou ocení každá generace uživatelů. Navíc je v balení přibalena 8 GB paměťová microSD karta, takže si můžeš nahrát své oblíbené filmy, fotky, muziku a různé aplikace do telefonu bez zbytečných obav o nedostatek volného místa. Navíc nabízím aplikaci Timescape přímo od společnosti Sony Ericsson, která je vytvořena pro uspořádání veškeré komunikace s konkrétní osobou na jediném místě. Twitterové statusy, novinky z Faceboku, SMS zprávy, MMS zprávy, nepřijaté hovory, zmeškané hovory – vše chronologicky uspořádáno. Systematičnost, jednotnost, efektivnost – takový jsem já, Sony Ericsson Xperia Neo.

Android Market – všestranný pomocník

xperia Neo Největší nabídka multimediálních funkcí, které využiješ téměř kdekoli, kdykoli a jakkoli. To je Android Market, sloužící ke stahování nejrůznějších tapet, her, schémat a aplikací. Můžeš si mě tedy upravit přesně podle své chutě a nálady tak, abych Ti co možná nejlépe vyhovoval. Ale pozor, aktualizace některých aplikací nebo widgetů potřebují větší množství přenosu dat, lepší je proto aktualizovat software a podobné věci přes Wi-Fi, pokud nemáte neomezený datový FUP limit. Systém v Sony Ericssonu Xperia Neo funguje bezvadně, rychle a kvalitně, takže se nemusíš bát zbytečného zdržování nebo občasného zasekávání. I přes několik zapnutých aplikací dohromady telefon reaguje stále přesně a rychle.

8,1 MPx fotoaparát a HD video

xperia Neo Fotit umím dost kvalitně, dokonce nabízím minimální clonu f/2,4, což znamená, že k senzoru pronikne více světla. Maximálně Ti nabídnu rozlišení 3 264 x 2 448 pixelů, samozřejmě si velikost rozlišení můžeš zmenšit podle svého vlastního uvážení. Pokud se stmívá nebo je v místnosti/venku tma, ničeho se nezaleknu, disponuji senzorem zvaným Sony Exmor R CMOS, který umožňuje snímat skvělé fotografie nebo videa i při nedostatku světla. Ještě Ti nabídnu LED blesk (sloužící třeba i jako přisvětlovací baterka), autofocus, geotagging, redukci červených očí, touch-focus, detekci obličeje a možnost nahrávání HD videa o rozlišení 1 280 x 720 bodů (frekvence 30 snímků za vteřinu). A jako další nesporné plus je přítomnost hardwarové spouště fotoaparátu, za což konstruktéry chválím.